Zákaznícka linka

Rada Vám pomôžem a poradím mailom alebo telefonicky. Vaša Miriam.

057 2225 030
pon-pia: 8:00-15:30


Úvod » Galéria UMENIA » Martin Horečný

Galéria UMENIA / Martin Horečný

Martin Horecny

Martin sa narodil a vyrastal v Prešove (Slovensko).

V roku 1995 absolvoval Univerzitu P.J.Šafárika v Košiciach, Pedagogickú fakultu v Prešove v aprobácii Výtvarná výchova-Dejepis.V rokoch 1997-1998 vyučoval estetiku a dejiny umenia na SOŠ v Snine.V období rokov 1995-2007 pôsobil ako výtvarný pedagóg na ZUŠ v Snine.V roku 2000 ukončil rigorózne štúdium na Prešovskej univerzite v Prešove a bol mu udelený titul PaedDr.

Marin pochádza z učiteľskej rodiny a sám je popri svojich umeleckých aktivitách kvalifikovaný výtvarný pedagóg. Študenti pod jeho vedením získali mnoho ocenení na medzinárodných súťažiach a mnohí dnes študujú na univerzitách a akadémiach s umeleckým zameraním.

Autor pracuje s pomerne veľkými formátmi,objektom jeho záujmu sú abstraktné aj figuratívne kompozície s využitím kresby,maľby a kombinácií techník.Často využíva štruktúry a textúry.

Martin doteraz vystavoval na Slovensku,v Nemecku,Rakúsku,Maďarsku,Poľsku a vo Veľkej Británii.Tiež participoval na viacerých medzinárodných plenéroch a sympóziách.

V rokoch 2007-2010 žil,tvoril a vystavoval vo Veľkej Británii.

V prípade,že máte záujem dozvedieť sa viac o výtvarných aktivitách a tvorbe Martina Horečného,navštívte jeho internetovú stránku:

www.art2you.sk

NDVjY2M5Y